Vineri, 29 martie 2024 - 8:42:57

Real învinge la scor de neprezentare pe Liverpool, Juventus pierde în Grecia

23 octombrie 2014

Cristiano Ronaldo a fost aplaudat pe Anfield, după ce a ajuns la un singur gol distanţă de recordul de reuşite în Champions League, record deţinut de Raul. Real Madrid s-a impus clar în faţa lui Liverpool, scor 3 - 0, în timp ce în celălalt meci al grupei echipa lui Cosmin Moţi, Lodogoreţ, a învins in extremis pe Basel, scor 1 - 0, cu un gol în prelungirile partidei.

Olympiakos a produs marea surpriză a serii, victorie cu 1 - 0 în faţa lui Juventus, o echipă care nu-şi regăseşte cadenţa în cupele europene. În aceeaşi Atletico a trecut de Malmo, scor 5 - 0, toate golurile fiind marcate în repriza secundă.

În grupa C, Bayer Leverkusen a dispus de Zenit, scor 2 - 0, iar Monaco şi Benfica au încheiat nedecis, scor 0 - 0.

Arsenal a fost aproape de înfrângere pe terenul lui Anderlecht, însă "tunarii" au fost salvaţi de două goluri marcate în minutele 89 şi 90.

Borussia a câştigat detaşat în Turcia, în faţa lui Galatasaray, în ciuda parcursului modest din Bundesliga.